Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start / Aktualności

Aktualności

Nowości w serwisie

Beskidzki Festiwal Energii w Bielsku-Białej

300 - Liczba wielce charakterystyczna, kojarząca się z tytułem słynnego filmu o walecznych Spartanach. I w sumie jakby nie patrzeć my również zamierzamy podjąć walkę. Bitwę wielce barwną i skuteczną. Musimy zatem stworzyć szyk zwarty, zorganizowany i przemyślany w działaniu. Nie ma miejsca na niekontrolowany chaos.

Beskidzki Festiwal Energii w Bielsku-Białej - Czytaj dalej...

W Świdnicy powstała pierwsza w Polsce rolnicza bioelektrownia

Do 2020 roku 15% wytwarzanej w Polsce energii ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. W tej chwili to zaledwie 7%. Wyzwanie ogromne, a jednym z nowatorskich pomysłów jest tworzenie bioelektrowni, zasilanych wyłącznie zieloną masą. Pierwsza tego typu inwestycja w Polsce powstała w Świdnicy na Dolnym Śląsku.

W Świdnicy powstała pierwsza w Polsce rolnicza bioelektrownia - Czytaj dalej...

Zapraszamy na wykład PKE OG pt. Socjoekonomiczne i środowiskowe skutki oszczędności energii

Polecamy wykład "Socjoekonomiczne i środowiskowe skutki oszczędności energii" Okręgu Górnośląskiego Polskiego Klubu Ekologicznego, który odbędzie się 6 października 2011 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Bankowa 11 (aula).

Zapraszamy na wykład PKE OG pt. Socjoekonomiczne i środowiskowe skutki oszczędności energii - Czytaj dalej...

Zmiany klimatu głównym tematem spotkania europejskich ministrów środowiska

Jak przystosować Europę do zmian klimatu? - to przewodni temat drugiego dnia spotkania unijnych delegatów w trakcie Nieformalnej Rady ds. Środowiska. - Adaptacja staje się problemem równorzędnym z problemem redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zobowiązania dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych to nie wszystko co należy robić w kierunku przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatu – rozpoczął debatę Andrzej Kraszewski, minister środowiska.

Zmiany klimatu głównym tematem spotkania europejskich ministrów środowiska - Czytaj dalej...

Stop z życiem na ekologiczny kredyt

Europejscy ministrowie ds. środowiska zajmowali się w Sopocie kryzysem. Nie chodzi jednak o pieniądze, ale brak ekologicznej „gotówki”, czyli zasobów takich jak woda czy ekosystemy, które wykonują dla ludzi konkretną pracę. Ekologiczny kryzys nie jest tak gwałtowny jak kryzysy finansowe, ale skutki zaniedbań mogą być dla nas w przyszłości groźne. Bez oszczędzania i mądrego gospodarowania tym co mamy, już wkrótce może zabraknąć nam zasobów naturalnych niezbędnych do rozwoju.

Stop z życiem na ekologiczny kredyt - Czytaj dalej...

Finansowe wsparcie inwestycji w OZE

O finansowym wsparciu inwestycji w odnawialne źródła energii mówili uczestnicy konferencji prasowej, która odbyła się 8 lipca w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska oraz Jan Rączka, Prezes Zarządu NFOŚiGW i Agnieszka Zagrodzka, Z-ca Dyrektora Departamentu Klimatu w Narodowym Funduszu.

Finansowe wsparcie inwestycji w OZE - Czytaj dalej...

NFOŚiGW będzie wspierać inteligentne sieci energetyczne (ISE)

Jeszcze w tym roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ogłosi nowy program o wartości 320 milionów złotych, na wsparcie inteligentnych sieci energetycznych (ISE). W dniu ogłoszenia polskiej prezydencji (1 lipca br.), Jan Rączka – Prezes Zarządu NFOŚiGW zaprezentował założenia programu, w którym przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, zarządzający specjalnymi strefami ekonomicznymi oraz konsorcja naukowo-przemysłowe, w latach 2012-2018, mogą liczyć na dotacje finansowe w wysokości od 30 do 70%. Zostaną one przeznaczone na wdrażanie pilotażowych programów ISE, zakup i montaż energooszczędnego oświetlenia, a także budowę urządzeń magazynujących energię oraz budowę OZE.

NFOŚiGW będzie wspierać inteligentne sieci energetyczne (ISE) - Czytaj dalej...

Nowy program dotacyjny PolSEFF - dla kogo?

PolSEFF jest Programem Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce, z linią kredytową o wartośći 150 milionów EUR. Oferta programu jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, zainteresowanych inwestycją w nowe technologie obniżające wydatki na energię. Finansowanie można uzyskać w formie kredytu lub leasingu w wysokości do 1 miliona EUR.

Nowy program dotacyjny PolSEFF - dla kogo? - Czytaj dalej...

Zapraszamy na seminarium „Ekoinnowacje w regionie i w Europie”

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych Sekretariat Polskiej Platformy Technologicznej Środowiska we współpracy z Biurem Regionalnym Województwa Śląskiego w Brukseli, Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE przy Politechnice Śląskiej oraz Górnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego serdecznie zapraszają na seminarium p.t. „Ekoinnowacje w regionie i w Europie”, które odbędzie się 13 maja 2011 w siedzibie Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, ul. Kossutha 6, sala kolumnowa, parter.

Zapraszamy na seminarium „Ekoinnowacje w regionie i w Europie” - Czytaj dalej...

Dostępne są fundusze na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw

820 mln zł na dofinansowanie inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej w najbardziej energochłonnych polskich przedsiębiorstwach - taką kwotę zarezerwował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację programu „Efektywne wykorzystanie energii”.

Dostępne są fundusze na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw - Czytaj dalej...