Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start / Aktualności

Aktualności

Obraz JPEG image plakat_PONELubin.jpg
Plik Octet Stream ankieta pone lubin
Politechnika Śląska będzie kształcić specjalistów dla nowoczesnej energetyki
Elektrownia wiatrowa, pasywny budynek mieszkalny, samochód z napędem elektrycznym oraz inteligentny licznik zużycia prądu. Co łączy te rzeczy? To technologie przyszłości, które już od października zagoszczą na Politechnice Śląskiej.
Energooszczędna rewolucja w budownictwie
Budownictwo energooszczędne to w wciąż w Polsce nowość. Nie brakuje jednak inicjatyw zmierzających do rozwoju tej specyficznej branży. Najintensywniej w nowe technologie inwestują samorządy oraz instytucje państwowe, które mają ułatwiony dostęp do dotacji unijnych na ten cel.
Prezydent Obama zapowiada poważne zmiany w gospodarce energetycznej USA
Unia Europejska, która pozostawała do tej pory w awangardzie dbałości o klimat i jako pierwsza wprowadziła regulacje mające na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, zyskała niespodziewanego sojusznika. Prezydent Stanów Zjednoczonych, Barak Obama, podczas czerwcowego wystąpienia na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie zapowiedział, że jego kraj również ustanowi w najbliższym czasie bardziej restrykcyjne standardy emisji dwutlenku węgla. Biorąc pod uwagę fakt, że Stany Zjednoczone odpowiadają za blisko 20% światowej emisji gazów cieplarnianych i wspólnie z Chinami stoją na czele klasyfikacji „największych trucicieli”, decyzja prezydenta Obamy może stanowić przełom w walce ze zmianami klimatycznymi.
Pierwszy pokazowy dom pasywny na Śląsku
I Polsko-Niemiecka konferencja poświęconej efektywności energetycznej
Jedno na pięć urządzeń jest niezgodne z deklaracją
Na przełomie roku FEWE przeprowadziło akcję testowania urządzeń sprzedawanych w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych. Sprawdzaliśmy rzetelność informacji udostępnianych konsumentom, m.in. czy etykieta energetyczna jest zgodna z zapisami prawa, czy jest prawidłowo prezentowana, czy produkty spełniają podstawowe zapisy dyrektywy ecodesign. Okazuje się bowiem, że aż jedno na pięć urządzeń AGD dostępnych na rynku, jest mniej energooszczędne niż deklaracja producenta na etykiecie energetycznej [ 1 ].
Nowelizacja ustawy o zmianie ustawy o efektywności energetycznej
1 na 5 urządzeń użytku domowego, testowanych w ramach MarketWatch, zużywa więcej energii niż deklarowane
Europejski Fundusz Efektywności Energetycznej
Informacja o konferencji „Theoria i praxis zrównoważonego rozwoju"
30 lat od ogłoszenia Raportu Brundtland" i Apelu warszawskim o zrównoważony rozwój świata.