Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start / Konkursy / Konkurs dla szkół - Szanuj energię, chroń klimat

Konkurs dla szkół - Szanuj energię, chroń klimat

Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE) zaprasza Państwa szkołę do wzięcia udziału w konkursie pt.: „SZANUJ ENERGIĘ, CHROŃ KLIMAT”.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Doskonalenie poziomu edukacji w samorządach terytorialnych w zakresie zrównoważonego gospodarowania energią i ochrony klimatu Ziemi”, dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Konkurs jest również współfinansowany ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach realizacji projektu „Konkurs ekologiczny z wykorzystaniem platformy e-learningowej”.

Celem konkursu jest zachęcanie do zdobywania wiedzy o potrzebie i możliwościach oszczędzania energii i paliw oraz nauka samooceny własnego oddziaływania na środowisko.

Konkurs rozpoczyna się dnia 01.10.2010 r. i trwa do 31.12.2010 r.

Konkurs polega na przeprowadzeniu lekcji z użyciem platformy e-szkoleniowej www.e-szkolenia.fewe.pl (Kategoria TOPTEN. Szkolenie pt. Efektywna energetycznie i przyjazna środowisku szkoła), a także na sporządzeniu i przesłaniu przez uczniów pracy zainspirowanej tematyką szkolenia e-learningowego. Temat konkursu zakłada wykonanie komiksu promującego lub przedstawiającego ochronę klimatu Ziemi poprzez zrównoważone użytkowanie energii. 

Na zwycięzców konkursu w poszczególnych kategoriach czekają atrakcyjne i wartościowe nagrody, m.in. kolorowa drukarka laserowa, monitor komputerowy, aparat cyfrowy oraz ekologiczne gadżety. Szkołom, do których uczęszczać będą zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie, przyznane zostaną m.in. komputery przenośne oraz urządzenia do pomiaru i monitorowania zużycia energii.

Jesteśmy przekonani, iż w prowadzonej przez Państwo szkole znajdzie się grupa uczniów oraz nauczyciel, którzy zechcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie oszczędzania energii i aktywnie włączą się w realizację zadania konkursowego.

Termin zakończenia konkursu to 31 grudzień 2010, a z naszej strony zapewniamy wsparcie merytoryczne. Ponadto na stronach internetowych FEWE znajduje się szereg dodatkowych materiałów dotyczących zrównoważonego gospodarowania energią.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!


REGULAMIN KONKURSU >>>

KARTA ZGŁOSZENIA >>>

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z PLATFORMY E-LEARNINGOWEJ >>>

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU >>>


Osoba do kontaktu:

Anna Bogusz, Kierownik projektu

tel. 32 203 51 14

e-mail: a.bogusz@fewe.pl