Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start / Konferencje, szkolenia, wydarzenia / Szkolenie w Gdańsku, 10 luty 2011 r.

Szkolenie w Gdańsku, 10 luty 2011 r.


Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii zaprasza 10 lutego 2011 r. na bezpłatne szkolenie "Portale informacyjno-edukacyjne w samorządach terytorialnych. Ocena projektów dot. OZE w programie Retscreen", które odbędzie się w Gdańsku w Hotelu Qubus, ul. Chmielna 47/52, sala B.

Gminy podejmują szereg działań w zakresie efektywnego gospodarowania energią oraz ograniczenia negatywnych skutków dla środowiska jakie niesie za sobą jej użytkowanie. Skutecznym narzędziem promocji takich inicjatyw są portale edukacyjno-informacyjne dla gmin, które zostały stworzone w celu przybliżenia mieszkańcom wiedzy o sytuacji energetycznej gminy oraz dostarczania aktualnych informacji o działaniach podejmowanych przez gminę i ich efektach.

Na spotkanie serdecznie zapraszamy decydentów, specjalistów z samorządów terytorialnych, zarządców budynków, architektów, projektantów oraz wszystkich zainteresowanych ww. tematyką.

Zalecamy wzięcie na szkolenie własnych komputerów, gdyż ostatnia sesja zajęć będzie dotyczyć praktycznego wykorzystania programu RetScreen® International wykorzystywanego m.in. do oceny opłacalności realizacji projektów dot. odnawialnych źródeł energii. Na zajęciach zostanie ukazana krok po kroku analiza ogniw fotowoltaicznych oraz gruntowych pomp ciepła.


Do pobrania:

Program spotkania >>>

Formularz zgłoszeniowy >>>

Skrócona informacja o programie RetScreen >>>

Materiały szkoleniowe >>>