Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start / Konferencje, szkolenia, wydarzenia / Konferencja w Gliwicach

Konferencja w Gliwicach


Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, Instytut Techniki Cieplnej oraz Instytut Elektroenergetyki i Sterowania Układów Politechniki Śląskiej mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt. „Aktywizacja gminy za pomocą innowacyjnej energetyki rozproszonej”, która odbędzie się w dniach 27-28 maja 2010 r. w Gliwicach w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej (ul. Konarskiego 18 B, sala konferencyjna C).

Konferencja jest skierowana do pracowników zatrudnionych w urzędach gmin, producentów i dystrybutorów energii elektrycznej i ciepła, wytwórców i dystrybutorów urządzeń dla ekoenergetyki komunalno-bytowej, a także pracowników zakładów oczyszczania i zagospodarowania odpadów, przedstawicieli biznesu oraz projektantów, naukowców i studentów.

W trakcie konferencji zostanie omówiony problem aktywizacji gminy, możliwej do uzyskania w wyniku wdrożenia zaawansowanych technologii energetyki rozproszonej i wykorzystania lokalnych zasobów wiejskich i miejskich. Rezultaty konferencji będą mogły być użyteczne przy opracowywaniu perspektywicznych planów rozwoju gmin, a zwłaszcza wykorzystane do tworzenia programów wyborczych w wyborach do władz samorządowych 2010 r. Ponadto dadzą możliwości realizacji zobowiązań wynikających z pakietu energetyczno-klimatycznego (3x20) w strategicznych działaniach przedsiębiorstw korporacyjnych.

Pierwszy dzień spotkania, poświęcony będzie prezentacji poglądów dotyczących innowacyjnych technik energetyki rozproszonej, dyskusji na temat możliwości pozyskania środków, zasad zarządzania obiektami komunalnymi oraz wpływowi energetyki na rozwój społeczno-gospodarczej gmin.

Drugi dzień będzie miał charakter warsztatowy, w którym zaplanowano wyjazdy do Gminy Gierałtowice i Euro-Centrum Katowice. Myślą przewodnią będą prezentacje zrealizowanych przedsięwzięć z zakresu energetyki rozproszonej ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii.

Udział w planowanej konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia do dnia 25 maja 2010 r. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Program spotkania >>>

Karta zgłoszenia >>>

Materiały szkoleniowe >>>